• Ferie zimowe w oddziale przedszkolnym

• Ferie zimowe  to czas zabaw i odpoczynku.

Na dzieci, uczęszczające do naszych oddziałów przedszkolnych, czekało mnóstwo atrakcji!

Każdy dzień był inny i każdy wyjątkowy.

Dzieci poznały rosnące farby i tworzyły z nich piękne obrazki.

Była muzyka i konkursy taneczne, były doświadczenia i zabawy z magicznym dywanem.

Nie zabrakło zajęć kulinarnych, na których upiekliśmy wspólnie babeczki.

Były również zabawy na świeżym powietrzu.

Zapamiętamy ten czas jako super zabawę! :-)

Zdjęcia z tego okresu można zobaczyć w GALERII

• Różowa skrzyneczka

•

Nasza szkoła przystąpiła do współpracy z fundacją Różowa Skrzyneczka, która walczy z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. W różowej skrzyneczce znajdziesz darmowe środki higieniczne.

Działamy zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!

• Bezpieczne ferie

• Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas odpoczynku oraz zabaw na śniegu i lodzie.

Jednak, by przebiegły one szczęśliwie i bezpiecznie, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną.

Pamiętajcie jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność, który pozwoli nam cieszyć się zimową aurą i spędzić bezpiecznie ten nadchodzący czas odpoczynku.

Aby pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, warto pamiętać o lekcjach przeprowadzonych na ten temat w szkole.

Można obejrzeć również film, np. Pana Nauczanki, który w bardzo przystępny i jasny sposób przypomina nam o zasadach bezpieczeństwa.

Wszystkim uczniom życzymy udanych (i bezpiecznych) ferii zimowych!

Do zobaczenia 26 lutego!

• Bal Karnawałowy oraz Międzynarodowy Dzień Pizzy

• Ach! Co to był za bal!

Dnia 9 lutego br. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych.

Zabawę rozpoczęli uczniowie klas I - III. Na starcie odbył się "pokaz mody", gdzie uczniowie, przy dżwiękach muzyki, mogli zaprezentować swoje przepiękne stroje.

Dzieci bawiły się swobodnie do ulubionych piosenek, były tańce, zabawy i dużo uśmiechu na ustach!

Po wesołych pląsach wszyscy uczniowie udali się do swoich klas na poczęstunek.

Organizacja balu karnawałowego przypadła w Międzynarodowym Dniu Pizzy, zatem nie mogło zabraknąć tego smakołyku na naszych stołach!

Niektóre klasy samodzielnie przygotowywały pizzę, inne oczekiwały na przyjazd dostawcy, ale jedno jest pewne - dziś w naszej szkole było dużo uśmiechu, zabawy, muzyki i zapachu pysznej pizzy!

Zdjęcia z tego dnia można zobaczyć w GALERII

• Wyniki konkursu walentynkowego "Odrobina miłości"

• Miejska Biblioteka Publiczna w Wągrowcu zorganizowała konkurs na walentynkową zakładkę do książki.

Był on skierowany do uczniów klas I - VIII.

W konkursie wzięli udział uczniowie z różnych szkół.

Pośród 122 zakładek, które wpłynęły do BIblioteki, III miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły, Dominika Kacała!

Serdeczne gratulacje dla Dominiki oraz wielkie podziękowania dla każdego ucznia naszej szkoły, który wziął udział w konkursie!

Więcej informacji na temat ww. konkursu można znaleźć TUTAJ

• Walentynki

• Dnia 8 lutego w naszej szkole, z inicjatywny Samorządu Uczniowskiego, odbyły się Walentynki.
            Dzień rozpoczął się od rozdania przepięknych kartek walentynkowych, które uczniowie robili dla siebie wzajemnie i wrzucali do specjalnie przygotowanej do tego skrzyneczki.
            Następnie każda klasa udała się do kawiarenki, w której czekały na wszystkich ogromne pyszności!
            Ten dzień upłynął nam z uśmiechem na twarzy, w słodkości i w kolorze czerwonym ❤️

Dzień Świętego Walentego
            To dzień dobry dla każdego!
            W tym dniu wszyscy to wyznają,
            że chcą kochać i kochają!

Zdjęcia z tego dnia można zobaczyć w GALERII

• Wycieczka do Ośna

• Czas karnawału to czas zabaw!
            W miniony wtorek, 6 lutego, klasa IV wzięła udział w baliku karnawałowym w lokalu „Pasja” w Ośnie.
            Wszyscy, przy dźwiękach muzyki, bawili się świetnie, a bogaty program zabaw, animacji, quizów sprawił, że żadne dziecko się nie nudziło.

Nie zabrakło słodkości, przysmaków, popcornu i pysznej pizzy, a całość uświetniło przybycie maskotki wielkiego pluszowego misia!
            To była świetna zabawa!
            Zdjęcia z wyjazdu można obejrzeć TUTAJ