• PODRĘCZNIKI RELIGIA

• Drodzy Rodzice!

Poniżej znajduje się wykaz podręczników do religii do zakupienia dla uczniów klas 0-VI w roku szkolnym 2022/2023. Obie wągrowieckie księgarnie posiadają poniższą listę.

Wszystkie podręczniki są Wydawnictwa Jedność :

Przedszkole ,,0'' - Tak! Jezus mnie kocha

kl. 1- Poznaję Boży świat

kl. 2 - Odkrywam Królestwo Boże

kl. 3 - Poznaję Jezusa - podręcznik + ćwiczenia (zmiana)

kl. 4 - Miejsca pełne BOGActw - podręcznik + ćwiczenia

kl. 5 - Szczęśliwi, którzy szukają prawdy - podręcznik + ćwiczenia

kl. 6 - Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno - podręcznik + ćwiczenia.

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

• Po miesiącach wytężonej pracy, 24 czerwca 2022 roku nadszedł czas na upragniony odpoczynek.

O godzinie 8:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Franciszka Łakińskiego w Łaziskach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

Na początku uroczystości Pani Dyrektor powitała wszystkich uczniów klas I - VI, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz przybyłych gości.

W podniosłej atmosferze rozdano uczniom świadectwa i nagrody, następnie odbyła się ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły i ślubowania absolwentów.

Po zakończeniu części oficjalnej zgromadzeni goście zostali zaproszeni na część artystyczną, przygotowaną przez uczniów klasy VI.

Dzieci dziękowały rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc, trud i wsparcie włożone w ich nauczanie i wychowanie.

Po części artystycznej uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionym rokiem szkolnym i móc się pożegnać.

W tym miejscu życzymy wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych wakacji! Pełnych słońca i wielu niezapomnianych przygód!

Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w GALERII

• WYCIECZKA

• Dnia 22.06.2022r. klasa III wraz z wychowawczynią wybrała się na ostatnią (pożegnalną) wycieczkę w roku szkolnym 2021/2022.

Na początek dzieci wybrały się do kina na film pt. "Foki kontra rekiny".

Następnie cała wycieczka ruszyła spacerem do pizzerii Margeritta, gdzie odbyły się warsztaty kulinarne. Dzieci miały okazję zrobić swoją ulubioną pizzę.

Po części warsztatowej wszyscy zasiedli do stołów i jedli przygotowane przez siebie pizze.

Klasie III tego dnia dopisała przepiękna pogoda! To był udany dzień!

Zdjęcia z tego dnia można zobaczyć TUTAJ

• PODSUMOWANIE AKCJI

• W poniedziałek, 06 czerwca br., nasza szkoła (po nominacji) wzięła udział w challenge'u "Pompujemy dla Antosia".

Od wtorku do końca tygodnia w szkole stała puszka, do której cała społeczność szkolna wrzucała pieniądze na rehabilitację Antosia.

Dzięki Państwa szczodrości udało nam się wesprzeć akcję kwotą 805 zł!

Kwota ta została wpłacona na oficjalną zbiórkę na rzecz chłopca.

Po raz kolejny pokazaliście Państwo, że macie wielkie serca. Dziękujemy!

W szkole akcja została zakończona, natomiast nadal można wspierać Antka pod tym linkiem https://www.siepomaga.pl/antoni-kaminski

• POMPUJEMY DLA ANTOSIA

• Nasza szkoła otrzymała nominację do challenge'u "Pompujemy dla Antosia".

O co chodzi? Zadanie jest bardzo proste.

Nominowani muszą wykonać 10 pompek (my zdecydowaliśmy się na przysiady :) ), nagrać film i umieścić go na swojej stronie internetowej/fanpage na Facebook'u.

Jeśli nominowani nie wykonają zadania - muszą wpłacić 10 zł od osoby, natomiast osoby nominowane wpłacają 5 zł (aczkolwiek kwota wpłat może być wyższa).

Czas na wykonanie zadania to 48 godzin.

Nasza szkoła wykonała zadanie i nominowała dwie sąsiednie placówki : Szkołę Podstawową w Siennie i Szkołę Podstawową w Wiatrowie.

Już JUTRO w naszej szkole stanie puszka, do której można wrzucać datki, by pomóc Antosiowi!

Zachęcamy do wpłat i pomocy w zbiórce pieniędzy pod tym linkiem : https://www.siepomaga.pl/antoni-kaminski

• Dzień Dziecka

• Jest wiele dni w roku, które dzieci bardzo lubią, jednak niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka.

To dzień szczególny dla dzieci na całym świecie!

W naszej szkole Dzień Dziecka upłynął pod hasłem zabaw sportowych na świeżym powietrzu.

Oprócz emocjonujących konkurencji sportowych dzieci miały możliwość zapoznać się z pracą strażaka - przymierzały strój strażacki wraz z całym wyposażeniem, mogły wsiąść do wozu strażackiego i podejmowały próby przewrócenia pachołka przez strumień wody z węża strażackiego. Starsze dzieci miały możliwość uczestnictwa w kursie pierwszej pomocy.

Obchody Dnia dzicka w naszej szkole zakończył słodki poczęstunek w postaci pysznych lodów!

Mimo, że aura tego dnia nie była zbyt łaskawa dla uczestników, przygotowane atrakcje zapewniły udaną zabawę.

Wszystkie dzieci z uśmiechem na twarzy opuszczały budynek szkoły.

Obchody z Dnia Dziecka w naszej szkole można zobaczyć TUTAJ

• WYCIECZKA DO POZNANIA

• Dnia 31 maja klasy czwarta, piąta i szósta wybrały się z wychowawcami na wycieczkę do Poznania.

W pierwszej kolejności wycieczka udała się do poznańskiej Palmiarni.

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Narodowe gdzie uczniowie mogli obejrzeć wspaniałą kolekcję dzieł sztuki.

Na sam koniec wszyscy pojchali relaksować się do Term Maltańskich.

To był wspaniały wyjazd!

Zdjęcia z wycieczki można obejrzeć w GALERII