• Zawody

• 26.09.2023 uczniowie naszej szkoły brali udział z zawodach sportowych w Wiatrowie.

Na boiskach zawodnicy zostali podzieleni na 3 kategorie wiekowe.
            Nasi uczniowie reprezentowali Szkołę w dwóch kategoriach.
            W najmłodszej (klasa 4 i młodsi) wystąpiły dwa zespoły zajmując 3 i 8 miejsce. W wiekowo starszej kategorii (klasa 5 i 6) uczniowie zajęli miejsce 4.
            W obu grupach występowało po 8 zespołów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Zdjęcia można zobaczyć w GALERII

• Sprzątanie świata

• Dnia 22 września br. uczniowie naszej szkoły, już od tej najmłodszej grupy 3/4 latków, aktywnie włączyli się w 30 akcję sprzątania świata.

Dzięki wynikom przesyłanym przez uczestników Fundacja Nasza Ziemia może  pokazać, jak dużym problemem w Polsce jest śmiecenie w naturze. Co roku ww. Fundacja publikuje raport z podsumowaniem efektów działań sztabów z całego kraju.

To nasz wspólny manifest nieśmiecenia!
            (za sprzatanieswiata.pl -> tutaj znajdziecie Państwo więcej informacji o akcji).

Zdjęcia z tego dnia można zobaczyć w GALERII

• 20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka.
            Święto to, zostało ustanowione po to, by podkreślić jak ważna jest edukacja przedszkolna w rozwoju każdego dziecka.

Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji.

Było mnóstwo uśmiechów, dużo ruchu i wspólna zabawa przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci.

Wraz z Myszką Miki złożyliśmy wszystkim przedszkolakom życzenia samych słonecznych i radosnych dni, oraz wspaniałych chwil spędzonych w naszym przedszkolu.

Zdjęcia z tego dnia można zobaczyć TUTAJ

• Wycieczka do Biskupina

• Dnia 20 września br.wszyscy uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Biskupina na XXVIII Festyn Archeologiczny - „My Słowianie”.

O godzinie 8:00 wyruszyliśmy spod szkoły do Żnina, aby stamtąd udać się kolejką wąskotorową do Biskupina.

Na miejscu zwiedzanie rozpoczęliśmy od wykładu „Skąd się wzięli Słowianie?”. Następnie udaliśmy się na pole bitwy wojów średniowiecznych.

Dzieci miały okazję zwiedzić różnie pracownie. Mogły zobaczyć, jak żyli Słowianie.

W czasie wyjazdu spacerowaliśmy również po wale i mogliśmy posłuchać „Rumun bajdurzy - Borek wśród słowiańskich bogów”.

Oczywiście nie zabrakło czasu na zakup pamiątek!

Ok. 15:00 zmęczeni, ale szczęśliwi, wróciliśmy do Łazisk. Pogoda nam dopisała!

Zdjęcia z wycieczki można zobaczyć w  GALERII

• Zebrania z rodzicami

• Informujemy, że zebrania z Rodzicami odbędą się 21 września 2023 r. według harmonogramu:

oddział 3  4 latków  godz. 16.00, sala nr 1

oddział 5  6 latków  godz. 16.00, sala nr 2

klasa 1  godz. 16.45, sala nr 4

klasa 2  godz. 16.45, sala nr 6

klasa 3  godz. 16.45, sala nr 3

klasa 4  godz. 17.30, sala nr 7

klasa 5  godz. 17.30, sala nr 5

klasa 6  godz. 17.30, świetlica

Zapraszamy!

• Wycieczka

• Dnia 15 września br. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do kina MDK w Wągrowcu na film pt. "O psie, który jeździł koleją".

Film ten jest inspirowany książką R. Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją".

Opowiada o historii chorej na serce Zuzi, która zaprzyjaźnia się z psem kolejowym Lampo. Jego podróże pociągiem stają się hitem Internetu. Niestety, zazdrosny Dyrektor stacji kolejowej robi wszystko, by pozbyć się psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to udaje, Zuzia, rozdzielona ze swoim najlepszym przyjacielem, zaczyna chorować.

Chociaż wszyscy starają się jej pomóc szybko staje się jasne, że jedynym lekarstwem na złamane serce dziewczynki jest powrót Lampo.

Zdjęcia z wycieczki można zobaczyć TUTAJ

• Talenciaki

• Szanowni Państwo!
            Informujemy,że nasza szkoła bierze udział w akcji Lidla „Szkoły Pełne Talentów”, której celem jest wsparcie talentów dzieci i zmobilizowanie lokalnej społeczności do wsparcia działań szkoły.
            Co trzeba zrobić?
            Wystarczy zrobić zakupy w Lidlu, odebrać TALENCIAKI i  przekazać szkole w formie papierowej (do specjalnego kartonu zamieszczonego na korytarzu szkolnym,przy głównym wejściu) lub elektronicznej (poprzez zeskanowanie kodu i przekazanie punktów na konto szkoły).

Zapraszamy wszystkich do zabawy i wspierania akcji, dzięki której szkoła może pozyskać nagrody wspierające edukację i zabawę.

Talenciaki na naszą szkołę można oddawać  TUTAJ

Serdecznie dziękujemy!

• Dzień dobry szkoło! Jesteśmy!

Choć wiatr po liściach szeleści,

choć lato jeszcze nie zgasło

i słońce - ogromne hasło.

Nie żal nam lipca i słońca,

wakacyjnego gorąca,

leniwego nieba nad głową

i wiatru, co polem powiał.

Dnia 4 września 2024 roku o godzinie 8:00 w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

Przed występami dzieci swoją przemowę miał Pan Wójt Gminy Wągrowiec - Przemysław Majchrzak, podczas której przedstawił wszystkim zgromadzonym nowego Dyrektora szkoły - Panią Darię Czerwińską.

Po przemowie Wójta, Pani Dyrektor Szkoły powitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

Za część artystyczną tego wydarzenia był odpowiedzialny cały oddział przedszkolny!

Kochani Uczniowie!

Serdecznie witamy po wakacjach! Krok za krokiem, dzień po dniu będziemy  pracować, pomagać sobie i wspierać się wzajemnie.

Niech moc będzie z Wami!

• Podziękowania

• W minioną sobotę, 26 sierpnia 2023 r. na terenie przy naszej szkole został zorganizowany V Charytatywny Moto Piknik na rzecz Pana Sebastiana Szepielaka.
            Podczas wydarzenia udało się zebrać kwotę 11 415 zł!
            Gratulacje!
            Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pana Olka Błaszkowskiego za zorganizowanie tego pięknego wydarzenia!