• Szanowni Państwo,

informujemy, że od dnia 26 lutego 2024 roku rozpoczyna się rekrutacja do oddziału przedszkolnego oraz klasy I Szkoły Podstawowej.

Wnioski dostępne w zakładce REKRUTACJA

• Dziel się uśmiechem

• Dnia 29 stycznia klasy I-III odwiedził Pan Jan Maćkowiak, prezes PCK w Wągrowcu.
            Podczas spotkania, w ramach programu „Super Wiewiórka” dzieci miały pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz tego, jak należy udzielać pierwszej pomocy.

Ponadto zapoznały się z programem „Dziel się uśmiechem”, dzięki któremu wiedzą, jak poprawnie dbać o zęby.

Uczniowie otrzymali książeczki dotyczące prawidłowej higieny jamy ustnej.
            Dziękujemy za wizytę!

Zdjęcia ze spotkań dostępne TUTAJ

• Dzień Babci i Dziadka

• Babcia i Dziadek to słowa,  które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre.
            Dnia 23 stycznia 2024 r., na zaproszenie swoich wnuków, do każdej z grup przedszkolnych, licznie przybyli babcie i dziadkowie.
            Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły.
            Niejednej osobie łezka kręciła się w oku..
            To były naprawdę wyjątkowe chwile, pełne uśmiechu, radości i dumy.

Szczęśliwe twarze babć i dziadków pokazały jak ważne są takie spotkania i wspólne chwile spędzone z wnukami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie, a Rodzicom, za pomoc w organizacji tego pięknego święta.

Jeszcze raz - WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Zdjęcie z tego pięknego wydarzenia można obejrzeć TUTAJ

• Pokaz historyczny "Powstanie styczniowe"

• Dnia 17 stycznia br. w naszej szkole gościła Grupa Rekonstrukcyjna Pawła Sochy z Lublina z przekazem historycznym - Powstanie styczniowie.

Wszyscy uczniowie klas I - VI mogli wziąć udział w żywej lekcji historii.

Prowadzący w czasie spotkania opowiedzieli o okolicznościach utraty przez Polskę niepodległości, o powstaniu kościuszkowskim, a przede wszystkim skupili się na walce Polaków, którzy nie pogodzili się z utratą państwa i rządami obcych na naszej ziemi.

W trakcie lekcji uczniowie mogli aktywnie brać udział w spotkaniu poprzez prezentację kolekcji strojów, broni i rekwizytów z końca XVIII i XIX wieku.

To była bardzo ciekawa lekcja!

Dziękujemy za jej przeprowadzenie!

Zdjęcia z pokazu można zobaczyć w GALERII

• Wycieczka - Wystawa Van Gogh Poznań

• Dnia 15 stycznia 2024 r. uczniowie klasy III wraz z wychowawcą wybrali się pociągiem na wycieczkę do Poznania na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie odbywa się multisensoryczna wystawa Van Gogha. Wyjazd ten poprzedzały lekcje na temat życia i twórczości tego wielkiego artysty.

Po ogromnym światowym sukcesie tejże wystawy przyszedł czas na to, by zawitała ona do Poznania!

Na wystawie można było zobaczyć prace jednego z najsłynniejszych malarzy na świecie zaprezentowane dzięki technologii Digital Art 360.

Multimedialna wystawa ma bardzo żywe, wyraziste kolory. Uczniowie klasy III mogli podziwiać nie tylko twory artysty (wyświetlane jako wielkoformatowe, kolorowe dzieła), ale także zapoznać się z listami Van Gogha do jego brata, Theo, dzięki którym możemy dokładniej zapoznać się z życiem i poglądami twórcy.

Ten wyjazd był niesamowitym doświadczeniem kulturalnym. Serdecznie polecamy!

Ekspozycja trwa do 28 stycznia br.

• Gminne Obchody 105 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

• Dnia 30 grudnia 2023 r. delegacja szkolna brała udział w Gminnych Obchodach  105 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Łeknie.
            Złożyliśmy kwiaty i znicze przed Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łeknie.