• OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSÓW

• W piątek 28 kwietnia br. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursów zorganizowanych z okazji Dnia Ziemi.

Zadaniem uczestników w kategorii klas I-III było dostarczenie prac plastycznych przedstawiających naszą Ziemię jako czystą planetę, natomiast uczniowie klas IV-VI mieli za zadanie wysłać własnoręcznie zrobione zdjęcie przedstawiające piękno naszej planety.

Nagrodzeni  w kategorii klas I- III :

I miejsce : Antoni K., kl. I

II miejsce : Natan A., kl. II

III miejsce : Lucjan K., kl. I

Wyróżnienie : Wojciech J., kl. I

Nagrodzeni w kategorii klas IV-VI :

I miejsce : Aleksandra N., kl. IV

II miejsce : Renata K., kl. IV

III miejsce : Michał A., kl. VI

W Dniu Ziemi w każdej klasie odbył się quiz ekologiczny w kategoriach klas I-III oraz IV-VI.

Test konkursowy w każdej kategorii wiekowej poruszał wiele zagadnień związanych z ekologią, a także przyrodą/biologią.

Tytuł „Przyjaciela przyrody” został przypisany uczniowi, który w każdej klasie otrzymał największą ilość punktów.

Przyjaciółmi przyrody zostali :

w klasie I - Antoni K. i Adam J.

w klasie II - Michalina S.

w klasie III - Tymon E.

w klasie IV- Zuzanna A.

w klasie V - Nadia Sz.

w klasie VI - Wanessa P.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody, a każdy uczestnik konkursu plastycznego i fotograficznego otrzymał dyplom za udział w konkursie oraz breloczki wykonane przez uczniów klasy VI z wykorzystaniem drukarki 3D.

W piątek odbyło się również podsumowanie kolorowego tygodnia.

Konkurs na najbardziej kolorową klasę wygrała klasa I

Wygrani uczniowie otrzymali prezent :)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursów!

Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć TUTAJ.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to uroczystość obchodzona w 100 krajach na całym świecie.

Tego dnia odbywa się mnóstwo wydarzeń związanych z czytaniem, spotkań z pisarzami, czy akcji promocyjnych związanych z zakupem książek.

23 kwiecień to również dzień praw autorskich.

Chcąc uczcić to piękne święto zaprosiliśmy do naszej szkoły panią pisarkę Wiesławę Pyrcz, autorkę wielu wierszy dla dzieci.

Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć TUTAJ

•

Dyrektor Szkoły im. Franciszka Łakińskiego w Łaziskach informuję, iż w wyniku przeprowadzonego postępowania uzupełniającego do oddziału przedszkolnego wszyscy kandydaci zostali zakwalifikowani na rok szkolny 2023/2024. Szczegółowa lista została wywieszona w budynku szkolnym.

UWAGA!!!

Warunkiem koniecznym do spełnienia, aby w/w kandydaci zostali PRZYJĘCI jest potwierdzenie przez rodzica/ opiekuna prawnego kandydata woli przyjęcia do oddziału przedszkolnego w postaci pisemnego oświadczenia, stanowiącego załącznik do niniejszego komunikatu, w terminie do 28.04.2023r.

potwierdzenie_woli_zapisu_(4).docx

• Dzień Ziemi

• Światowy Dzień Ziemi to największe święto ekologiczne obchodzone 22 kwietnia. Każdego roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w jego obchody.

W tym roku szkolnym nasza szkoła obchodziła Dzień Ziemi 24 kwietnia br.

W czasie tegorocznego Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szeregu różnych działań, mających na celu poszerzanie wiedzy ekologicznej, promowanie ochrony środowiska oraz inspirowanie dzieci do życia w zgodzie z naturą - były filmy edukacyjne, karty pracy, ekologiczne plakaty i kolorowanki, a także akcja sprzątania świata.

Oprócz ww. działań odbył się quiz ekologiczny, a także dwa konkursy : konkurs plastyczny (klasy I-III) oraz fotograficzny (klasy IV-VI). Rozstrzygnięcie konkursów już niebawem!

Uczniowie oraz ich rodzice zaangażowali się również w przygotowanie kawiarenki, a słodkości z niej umiliły wszystkie działania dzieci.

Zdjęcia z obchodów Dnia Ziemi można zobaczyć w GALERII

• Zajączek

• Wielkanoc zbliża się do nas wielkimi krokami.
            Uczniowie naszej szkoły podczas różnych zajęć przygotowywali się do tych świąt, m.in.poprzez wykonywanie różnych ozdób.

Dziś, 5 kwietnia, większość przedszkolaków i uczniów miała ważne zadanie : poszukiwanie prezentów od zajączka!
            Czy wszystkim udało znaleźć się ukryte skarby?
            Zobaczcie sami TUTAJ!