• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Franciszka Łakińskiego w Łaziskach informuje, iż w wyniku przeprowadzonego postępowania rekrutacyjnego wszyscy kandydaci, których rodzice złożyli stosowne oświadczenie zostali przyjęci na rok szkolny 2023/2024.

Szczegółowa lista została wywieszona w budynku szkolnym.

• Dzień Piekarzy i Cukierników

• Dnia 29 marca przedszkolaki poznały zawód piekarza i cukiernika.
            Zapoznały się z ich miejscem pracy oraz ich charakterystycznym strojem. Omawiane było również różnego rodzaju pieczywo, które przygotowuje dla nas piekarz. Dzieci poznały również proces powstawania chleba.

Przedszkolaki z chęcią w parach układały puzzle postaci piekarzy i cukierników, a następnie zamienili się w piekarzy podczas zabawy muzyczno-ruchowej do piosenki "Mało nas do pieczenia chleba".

Na koniec dzieci założyły specjalne fartuszki i czapeczki, a następnie przygotowały i upiekły pyszne chlebki i bułeczki.

Było pachnąco i smakowicie!

Zdjęcia z tego dnia można zobaczyć w GALERII

• Obchody Pierwszego Dnia Wiosny i Dnia Kolorowej Skarpetki

• Wiosna to czas , kiedy

wszystko budzi się do życia,

świat z dnia na dzień robi się kolorowy.

Wreszcie nadeszła wiosna!

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego.

Uczniowie całej szkoły pożegnali dziś zimę i przywitali wiosnę. W klasach i szkole pojawiły się wiosenne dekoracje, nie zabrakło również strojów w wiosennych kolorach i spalenia Marzanny!

Oprócz tego świętowaliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki.

Każdego roku 21 dzień marca to szczególne święto - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, potocznie zwany Dniem Kolorowej Skarpetki.

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z osobami z Zespołem Downa. Jako wyraz akceptacji, tolerancji i wrażliwości wszyscy uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły założyli skarpetki "nie do pary".

Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa nie jest przypadkowa, ponieważ przypada na 21 dzień 3 miesiąca w roku. To właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze chromosomów powoduje występowanie tej wady genetycznej.

Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do tej akcji!

Zdjęcia z tego dnia można obejrzeć w GALERII

• WAŻNE

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Franciszka Łakińskiego w Łaziskach informuje, iż w wyniku przeprowadzonego postępowania rekrutacyjnego, do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej, wszyscy kandydaci zostali zakwalifikowani na rok szkolny 2023/2024. Szczegółowa lista została wywieszona w budynku szkolnym.

UWAGA!!!

Warunkiem koniecznym do spełnienia, aby w/w kandydaci zostali PRZYJĘCI jest potwierdzenie przez rodzica/ opiekuna prawnego kandydata woli przyjęcia do oddziału przedszkolnego/klasy pierwszej w postaci pisemnego oświadczenia, stanowiącego załącznik do niniejszego komunikatu, w terminie do 24.03.2023r.

Załącznik :

potwierdzenie_woli_zapisu_(2).docx

• Wizyta w schronisku w Rybowie

• Dnia 2 marca br. dzieci z klas IV, V i VI udały się do schroniska Cywil w Rybowie gdzie przekazały karmę, zabawki oraz inne przydatne przedmioty zebrane przez wszystkich uczniów naszej szkoły.
            Dzieci miały też okazję zwiedzić schronisko oraz wyprowadzić psy na spacer 🦮🐶

Zdjęcia z wyjazdu można zobaczyć TUTAJ

• ALUMINIOWA GÓRA PUSZEK

• Międzygminne Składowisko Odpadów Komunalnych Sp. z o. o. działając w ramach edukacji ekologicznej ogłasza XVII edycję konkursu „ALUMINIOWA GÓRA PUSZEK”.

Celem konkursu jest promowanie selektywnej zbiórki odpadów oraz propagowanie odpowiednich postaw ekologicznych.

Konkurs polega na zbieraniu puszek aluminiowych i trwa do 09 czerwca 2023 roku.

Pragniemy przypomnieć, iż w konkursie brane są pod uwagę puszki wykonane tylko i wyłącznie z ALUMINIUM.

Poniżej znajduje się regulamin udziału w konkursie oraz plakat promujący akcję.

Regulamin_2023_puszki_(1).docx

PLAKAT_XVII_EDYCJA.pdf​​​​​​​