• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne, jak i niezwykle pożyteczne.

Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku, a na Patronkę tego wydarzenia wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która swoją twórczość poświęciła, w głównej mierze, dzieciom.

Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

Celem całego wydarzenia jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Jak wiadomo, książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci - rozwijają wyobraźnię i pamięć, poszerzają słownictwo, ale, co najważniejsze, pozwalają przeżyć wspaniałe emocje.

Głośne czytanie jest bardzo dobrą okazją do wspólnego spędzania czasu z dzieckiem i zacieśniania więzi.

Zachęcamy do tego, by sięgać po książki nie tylko od święta, ale każdego dnia! :)

Dziś, 29 września br., cała społeczność szkolna (z podziałem na grupy) wzięła udział w tym pięknym wydarzeniu.

Dzieci z grupy przedszkolnej miały możliwość posłuchania fragmentów książki "Plastusiowo" M. Kownackiej.

Klasy I-III słuchały opowiadania "Boję się" M. Musierowicz, a klasy IV-VI "Magiczne drzewo. Porwanie" autorstwa A.Maleszki.

Zdjęcia z obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania można zobaczyć w GALERII

• Zbieramy Talenciaki w programie "Szkoły pełne talentów"

• Szanowni Państwo!

Informujemy,że nasza szkoła bierze udział w akcji Lidla „Szkoły Pełne Talentów”, której celem jest wsparcie talentów dzieci i zmobilizowanie lokalnej społeczności do wsparcia działań szkoły.

Co trzeba zrobić?

Wystarczy zrobić zakupy w Lidlu, odebrać TALENCIAKI i przekazać szkole w formie papierowej (do specjalnego kartonu zamieszczonego na korytarzu szkolnym,przy głównym wejściu) lub elektronicznej (poprzez zeskanowanie kodu i przekazanie punktów na konto szkoły).

Zapraszamy wszystkich do zabawy i wspierania akcji, dzięki której szkoła może pozyskać nagrody wspierające edukację i zabawę.

Akcja trwa do 13 listopada 2022.

Więcej szczegółów można znaleźć pod tym adresem : https://www.lidl.pl/c/szkoly/s10012469

• 800- lecie wsi Łaziska

• Dnia  17 września 2022 r. obchodziliśmy jubileusz 800-lecia wsi Łaziska.

Zgodnie z programem obchodów uroczystości punktualnie o godzinie 12:45 nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej przy stawie, w centrum wsi.

Następnie, na terenie przyszkolnego boiska, odbyła się Msza św, polowa w intencji byłych i obecnych mieszkańców wsi.

Chwilę po godzinie 14:00 miała miejsce prelekcja pt. "Łaziska - zarys dziejów" wygłoszona przez P. Marcina Moeglicha, historyka Muzeum Regionalnego w Wągrowcu.

Po prelekcji miała miejsce część oficjalna, w skład której weszły wystąpienia zaproszonych gości, wręczenie Nagród Herbu Powiatu Wągrowieckiego oraz tort jubileuszowy.

W czasie uroczystości nastąpił przejazd autobusem do "Borku Łakińskiego" i, dla upamiętnienia jubileuszu 800-lecia wsi, został posadzony dąb noszący imię "Franciszek".

Część artystyczną rozpoczął występ uczniów naszej szkoły! Wystąpili również : zespół artystyczny NANI KE OLA "Życie jest piękne" oraz zespoły muzyczne : Łekneńska Kapela Biesiadna i Zespół "Iluzja".

Na zakończenie wszystkich biesiadujących do wspólnej zabawy zaprosił dj Gregory.

Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć w GALERII

• Konkurs- 800 lecie

• Z okazji jubileuszu 800-lecia wsi Łaziska biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny pt. "Moja mała ojczyzna - widok z mojego okna" oraz konkurs literacki pt. "Moja mała ojczyzna - opowiadanie".

W kategorii klasa I - III :

I miejsce zajęli : Lucjan Kostecki (kl. I) i Gustaw Kostecki (kl. II)

II miejsce zajęli : Małgorzata Śmigielska (kl. III) i Adam Jędrys (kl. I)

III miejsce zajął : Antoni Kowalczewski (kl. I)

W kategorii klas IV - VI  :

I miejsce zajęła : Dominika Kacała (kl. V)

II miejsce zajęła : Natalia Kaniewska (kl. VI)

III miejsce zajął : Dorian Wełnic (kl. V)

W konkursie literackim

I miejsce zajął : Ksawier Solecki (kl. IV)

II miejsce zajęła : Dominika Kacała (kl. V)

III miejsce zajęła : Dorota Śmigielska (kl. VI).

Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy nagród!

• Dożynki

• Dnia 4 września br. w Łeknie odbyły się Dożynki Powiatowo - Gminne.

Podczas całej uroczystości nie zabrakło naszej szkoły, którą reprezentowali uczniowie pocztu sztandarowego wraz z opiekunami.

Dożynki rozpoczęła msza święta w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łeknie, a po mszy korowód dożynkowy przeszedł na targowisko, gdzie na uczestników czekała moc atrakcji!

• Bilety

• Drodzy Rodzice.

Koszt biletów miesięcznych na szkolny autobus wynosi 60 zł.

Prosimy o zapłatę za bilet do dnia 09.09.2022 r.

Dzieci, których rodzice zakupili bilety miesięczne, nie muszą uiszczać opłaty za bilety jednorazowe!

• Dzień dobry, szkoło! Jesteśmy!

Choć wiatr po liściach szeleści,

choć lato jeszcze nie zgasło

i słońce - ogromne hasło.

Nie żal nam lipca i słońca,

wakacyjnego gorąca,

leniwego nieba nad głową

i wiatru, co polem powiał.

Dnia 1 września 2022 r. o godzinie 8:00 w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.

Za część artystyczną, umilającą pierwsze spotkanie po dwumiesięcznych wakacjach, był odpowiedzialny cały oddział przedszkolny!

Drodzy Uczniowie! Serdecznie witamy po upalnych wakacjach!

Życzymy Wam, aby rozpoczety rok szkolny przyniósł same dobre momenty i stał się niezwykłą edukacyjną przygodą rozwijającą Wasze wszystkie talenty.

Zdjęcia z rozpoczęcia roku szkolnego można zobaczyć w  GALERII.