• Wycieczka klas 1-3 do Bydgoszczy

• „Bydgoszcz zabawowo”.

Dnia 25.05.br. odbyła się wycieczka. Dzieci klas 1-3, pod opieką wychowawcy, wybrały się na wycieczkę do Bydgoszczy.

Pierwszym punktem wyjazdu była długa zabawa w Family Park. Kręgle,armatki,zjeżdżalnie,samochody,ścianka wspinaczkowa i moc innych atrakcji!

Po skocznych zabawach cała grupa wybrała się na zwiedzanie Bydgoszczy. Dzieci miały możliwość zobaczyć i poznać różne ciekawostki z tego miasta.

Wyjazd zwieńczył obiad w uwielbianej przez uczniów, restauracji Mc Donald’s.

Późnym popołudniem, zmęczeni,ale zadowoleni,wróciliśmy do Łazisk.

Zdjęcia w wyjazdu można obejrzeć TUTAJ

• Wycieczka przedszkolaków

• 23.05.br. wszystkie przedszkolaki- te większe i trochę mniejsze wybrały się wraz z Paniami na wycieczkę do Wągrowca.

Odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną, gdzie mogły ją zwiedzić całą od środka.

Dzieci dowiedziały się także, co trzeba zrobić, aby zostać prawdziwym czytelnikiem i móc wypożyczyć książki. Obiecały Paniom, że wrócą z rodzicami i się zapiszą- a więc czekamy! :-)

Następnie cala wycieczka wybrała się na pyszne lody i spacer po naszym pięknym jeziorze Durowskim.

Pogoda bardzo dopisała, co można zobaczyć na zdjęciach w GALERII

• Pokaz historyczny

• Dnia 9 maja w naszej szkole odbył się pokaz historyczny pt. "Życie i kultura w średniowieczu" zaprezentowany przez Grupę Artystyczną "Rekonstrukto".

Wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestnictwa w żywej lekcji historii. Grupa artystyczna zaprezentowała obyczaje i kulturę epoki średniowiecza oraz dawne narzędzia tortur.

Dzieci miały możliwość obejrzeć i dotknąć ekwipunek i uzbrojenie średniowiecznych rycerzy oraz mogły wziąć udział w zabawach plebejskich.

Na sam koniec żywej lekcji historii, wszyscy uczniowie mieli możliwość osobistego zapozania się z rekwizytami i strojami.

Zdjęcia z tego dnia można obejrzeć TUTAJ

• Dzień Flagi

• 2 maja to Dzień Flagi.

Flaga towarzyszy nam często z okazji różnych uroczystości, czy wydarzeń sportowych.

Skąd wzięła się historia flagi Polski?

Zarówno dawniej, jak i dziś, kolorom przypisywano odpowiednie znaczenie.

Biały symbolizował czystość, szlachetność i porządek, zaś czerwony był symbolem ognia, krwi, odwagi i waleczności.

Barwy biała i czerwona zostały po raz pierwszy uznane za narodowe 3 maja 1792 r. , w pierwszą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia damy założyły białe suknie przepasane czerwonymi szarfami, a panowie biało - czerwone szarfy.

Formalnie barwy narodowe zostały przyjęte jako kolory państwa polskiego przez Sejm Królewstwa Polskiego w 1831 roku, w czasie powstania listopadowego. Po odzyskaniu niepodległości wygląd polskiej flagi zatwierdził Sejm Ustawodawczy 1 sierpnia 1919 r.

Po dwudziestu latach wolności Polska zniknęła z przestrzeni publicznej, a za noszenie barw narodowych groziła surowa kara.

Dziś możemy bez ograniczeń cieszyć się z naszych narodowych barw. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest od 2004 roku. Tego dnia organizowane są liczne akcje patriotyczne, które przypominają o biało - czerwonych barwach narodowych.

Pamiętajmy, aby upamiętnić to święto poprzez wywieszenie flagi państwowej. Pokażmy, jak bardzo jesteśmy przywiązani i dumni z naszych barw narodowych!